انواع روش های ورودی هوشمند به منزل کدامند؟

امروزه مهندسان و متخصصانی که در توسعه قفل های دیجیتال کار می کنند،محصولاتی را تولید میکنند،که کاربر بتواند به صورت هوشمند برای باز کردن قفل استفاده کند.این درب می تواند دارای یک یا چند ورودی دیجیتال باشد.

قفل دیجیتال نوعی قفل بدون کلید است.این قفل ها با بلوتوث یا اینترنت با نرم افزارهای مخصوص تلفن همراه از راه دور قابل کنترل است.برخی روش های ورودی هوشمند به منزل دستگاه های امنیتی هوشمند با امنیت بالا می باشد،که سرقت و ورود افراد ناشناس را دشوار می کند.در ادامه انواع محصولات هوشمند را به شما معرفی می کنیم.

ورود به منزل با قفل دیجیتال

در اوایل دهه 1990 قفل دیجیتال در هتل های لوکس کاربرد داشت.جایگزین شدن کلیدهای مکانیکی با کارت های الکترونیکی ،به شما امکان باز کردن قفل های درب اتاق،دسترسی به بخش های دیگر هتل مانند پارکینگ را نیز فراهم میکرد و موجب کاش هزینه و راحتی کاربران شد.

پس از نتیجه ی خوشایند از قفل های هوشمند در هتل ها افرادی نظیر مدیران مشاغل،منازل مسکونی و… برای تامین امنیت ترغیب شدند،از این قفل ها استفاده کنند.افزایش تقاضا موجب تولید مدل های مختلف قفل هوشمند و دستگیره های دیجیتالی شد.

با استفاده از قفل های دیجیتالی از امکانات بی شماری بهره مند می شوید.این امکانات شامل دارا بودن دوربین،چشمی هوشمند،روش دسترسی چندگانه و مدیریت ورود،خروج از راه دور، متصل کردن قفل های دیجیتال با سیستم های هوشمند به وسایل الکترونیکی و کنترل انها از ویژگی هایی است که قفل هوشمند را از کلید های مکانیکی متمایز کرده است.

به طور کلی، برخی از روش های ورودی هوشمند به منزل نظیر قفل دیجیتال جدید وجود دارد. این روش های دسترسی عبارتند از:

ورود به منزل با قفل دیجیتال
قفل دیجیتال ورودی منزل

قفل مبتنی بر رمز عبور برای ورود به منزل

یکی از روش های ساده برای قفل های دیجیتال مبتنی بر صفحه کلید است.در این روش شما می توانید برای اعضای خانواده رمزهای عبور منحصر به فرد ایجاد کنید. این دستگاه قابلیت تعریف  100 رمز عبور با مجوزهای دسترسی برای 100 کاربر را دارد.

با این روش دیگر شما نگرانی گم کردن،کلید منزل و تعویض قفل را ندارید. تنها با به خاطر سپردن یک پین کد درهای خود را به قفل دیجیتال مجهز کنید. برخی از این محصولات با فناوری رمز هوشمند قابلیت این را دارند،تا رمز عبور شما بین اعداد تصادف پنهان کنند  تا همسایه یا فرد کنار شما متوجه پین نشود.

سیستم RFIDبرای ورود به منزل

سیستم RFID در واقع یک کارت است،که به عنوان دسترسی برای ورود به ساختمان استفاده می شود.سنسور قفل با فناوری فرکانس رادیویی صحیح بودن کد یونیک روی کارت را شناسایی و درب را باز می کند.

روش ورودی هوشمند RFID بیشتر در ساختمان های اداری و هتل ها کاربردی است.یکی از مزیت های این نوع قفل این است که،اسکنرهای این سیستم می توانند کد روی کارت را حتی هنگامی که کارت داخل کیف است،تشخیص دهند.این قفل کارتی به شما این امکان را می دهد که بدون نیاز به لمس کارت و با قراردادن کیف روبروی دستگاه درب را باز کنید.

اسکن اثر انگشت برای ورود به منزل

این روش ورودی هوشمند جز راحت ترین و امن ترین روش هاست،زیرا برای فعال کردن این فرایند کافی است،دستگاه داده های به دست امده از اثر انگشت،را اسکن کند  و هنگامی که اثر انگشت گذاشته شده رو اسکنر با اطلاعات از پیش ثبت شده تطابق داشته باشد،صفحه ال ای دی به رنگ سبز در می اید و دسترسی ورود در کسری از ثانیه انجام می شود.

برخی از اسکنر های قدرتمند می توانند الگوی پوست انگشت شما،را چه خشک یا مرطوب اسکن کنند.این قفل ها دارای امکاناتی از قبیل سیستم ضد شوک هستند تا وقتی ولتاژ برق بالا توسط سارقین به قفل وارد می شود،اسیب نبیند.از امکانات دیگر می توان به هشدار قفل در هنگام اتش سوزی و باز شدن اتوماتیک درب ورودی اشاره کرد.

فناوری بیومتریک با بهبود امکانات،اطمینان و امنیت را برای کاربران فراهم می کند.اثر انگشت هر انسانی منحصر به فرد است.علاوه براین،جعل آن نیز بسیار سخت و پیچیده است.با بهره مندی از قفل های اثر انگشتی دیگر نیازی به نگهداری،از کلید ها یا رمزعبور   نمی باشید.این قفل ها قابل گم شدن یا به اشتراک گذاری نیستند.

اسکن اثر انگشت برای ورود به منزل
قفل هوشمند درب

تشخیص چهره برای ورود به منزل

تشخیص چهره به عنوان یک روش ورودی هوشمند محسوب می شود.در این روش دستگاه با اسکن کردن ویژگی های چهره شما،اطلاعات منحصر به فرد شما را در سیستم خود ذخیره می کند تا هنگام قرار گرفتن صورت فرد روبروی سنسور دوربین،در صورت تطابق با دیتای ثبت شده درب را باز میکند.این روش برخلاف روش های بالا و قفل مکانیکی عدم نیاز به حمل فیزیکی و اتلاف وقت ررا در بر دارد.

از مزیت های این نوع قفل این است که وقتی شما از مسافرت یا خرید برگشته اید و با حجم  زیادی از وسیله ها در دست روبرو هستید. بدون نیاز به زمین گذاشتن لوازم فقط با قرار گرفتن روبروی دوربین در کمترین زمان،درب برای شما باز می شود.علاوه براین،این قفل با آنالیز سه بعدی و دقت بالا،از بروز خطا و ورود افراد سارق یا اشخاص دیگر جلوگیری می کند.

جمع بندی

شما می بایست در خرید قفل هوشمند فاکتورهایی از قبیل شناخت قفل مورد نیاز،روش های ورودی هوشمند همچنین امکاناتی از قبیل کنترل دسترسی ثبت ورود و خروج،میزان امنیت سادگی استفاده و سازگاری با سیستم های دیگرمنزل و ابعاد را در نظر بگیرید.و پس از بررسی نیاز خود می توانید درباره شرکت و محصولات موجود اطلاعات کسب کنید و با متخصصین حرفه ای مشورت کنید تا خریدی مناسب و با کیفیت داشته باشید.

سوالات متداول

  1. قیمت قفل دیجیتال چقدر است؟
    این محصولات نسبت به کلید های مکانیکی گرانتر هستند. البته قیمت آن به جنس و مزیت های قفل دیجیتال نیز بستگی دارد.
  2. آیا نصب قفل درب دیجیتال، احتمال سرقت از منزل را کاهش می دهد؟
    بله، با نصب این قفل ها احتمال سرقت از منازل کاهش می یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *