قفل کارتی چیست ؟ در قفل کارتی از کارت های مستطیلی پلاستیکی که عمدتا اندازه کارت های اعتباری می باشند استفاده می شود. در قفل های دیجیتال آپارتمانی معمولا از کارت های با اندازه کوچکتر استفاده می شود.

انواع مختلفی از کارت های مختلف در مکان های مختلف و برای استفاده گوناگون ساخته شده است.کارت های بارکد دار،کارت های مغناطیسی و کارت های هوشمند آراف آی دی.

کارت های هوشمند برای استفاده در هتل ها،مکان های اداری و ساختمان های مسکونی برای جایگزین کلید های مکانیکی مورد استفاده قرار می گیرد.

قفل کارتی

قفل کارتی rfid چیست؟

کارتهای RFID دارای یک تراشه کوچک و حلقه القایی هستند که فرستنده روی کارت خوان می تواند به آن دسترسی پیدا کند.

مزایای اصلی کارتهای RFID این است که نیازی به برداشتن آنها از کیف پول و قرار دادن در دستگاه را نخواهید داشت. کارت های rfid را می توان از فاصله چند سانتی به قفل شناسایی کنید.

اندازه کارت های قفل دیجیتال کوچک بوده و به راحتی می توانید کارت ها حمل کنید یا بر روی موبایل خود متصل کنید.

قفل کارتی rfid برای اولین بار توسط شرکت فیلیپس تولید و طراحی شده است.

مزایای قفل کارتی:

مزایای قفل کارتی

قفل کارتی دارای مزایای متعددی می باشد که استفاده آن برای همه گروه های سنی آسان می باشد.

این یک نوع قفل دیجیتال است که مردم آن را خریداری می کنند و به طور عامیانه استفاده می کنند. استفاده از دستگیره هوشمند بسیار راحت است.

ما نباید وقت خود را برای قرار دادن کلید فیزیکی در شیار بگذاریم. به جای این ، ما فقط باید کارت مغناطیسی را مقابل قفل هوشمند قرار دهیم تا به طور خودکار قفل باز شود.

این روش برای همه وقت و انرژی زیادی نمی گیرد. به عنوان مثال ، باز کردن یک قفل سنتی برای بزرگترها یا کودکان بسیار سخت است ، اما برای یک قفل دیجیتال کارتی ، این بسیار آسان است.

 

خصوصیات قفل کارتی چیست؟

خصوصیات قفل کارتی
 •  امنیت بالا:

مردم از آخرین فناوری هوشمند با تکنولوژی روز دنیا استفاده می کنند. این امر باعث می شود قفل دیجیتال دو برابر بیشتر از همیشه ایمن تر شود.

به طور خاص ، قفل کارتی از برترین متریال ساخته می شوند تا در برابر ضربه و عوامل طبیعی مستحکم باشند. بنابراین ، این موارد اطمینان حاصل می کنند که دستگیره دیجیتال با دوام بوده و طول عمر بالایی دارد.

 •  مقرون به صرفه:
برای خرید قفل کارتی در ابتدا باید هزینه بیشتری را نسبت به قفل های مکانیکی هزینه کنید. با این حال ، هنگام استفاده از قفل دیجیتال به سختی مشکلی ایجاد می کند.
افراد نباید هزینه بیشتری برای تعمیر این دستگاه بپردازند. اگر کارت مغناطیسی خود را گم کنید ، می توانید برای کارت دیگری تهیه کنید و کارت قدیمی را غیرفعال کنید.
در صورت گم شدن کلید های مکانیکی شما باید توپی قفل یا خود قفل مکانیکی را تعویض کنید و این کار را باید افراد متخصص انجام دهند. که هزینه کار بالا خواهد رفت.

قفل کارتی مخصوص درب آپارتمان:

از قفل کارتی در مکان های مختلفی مانند هتل ها،درب ورودی ساختمان ها، آسانسور ها استفاده می شود.ولی قفل الکترونیکی مخصوص آپارتمان دارای مشخصات و ویژگی های بیشتر می باشد.

قفل کارتی آپارتمان معمولا به غیر از راه شناسایی کارت از راه های دسترسی دیگری مانند رمز،اثر انگشت،تشخیص چهره استفاده می کند. تا کاربران بتوانند برای خود راحترین و امنترین راه ورود را انتخاب کنند.

همچنین قفل های دیجیتالی آپارتمانی دارای ویژگی های امنیتی بیشتری نسبت به قفل های هوشمند دیگر هستند.

قفل کارتی چیست و چگونه کار می کند؟

قفل کارتی چیست

وقتی قفل کارتی را بر روی درب منزل خود نصب می کنید معمولا داخل کارتن قفل دارای چند عدد کارت هوشمند می باشد.

برای انجام تنطیمات قفل هوشمند و شناسایی کارت به دستگاه نیاز به فرد متخصصی ندارید فقط کافیست یک بار دفترچه راهنمای قفل را مطالعه کنید. معمولا مدیر قفل می تواند به تنطیمات دستگاه دسترسی داشته باشد.

کارت ها را می توانید طبق تنطیمات قفل روبه روی مکان مورد نطر در قفل قرار داده تا به دستگاه شناسایی شود.بعد از شناسایی کارت به راحتی با نزدیک کردن کارت به قفل درب باز خواهد شد.

در صورت مفقود شدن کارت می توانید به راحتی کد کاربری کارت را به قفل شناسایی کنید و کارت را حذف کنید و یا تمام کارت های قفل را پاک کنید.

قفل های دیجیتال معمولا قابلیت شناسایی 20 تا 100 کارت هوشمند را دارند.

خرید قفل کارتی:

در هنگام خرید قفل کارتی باید به نکات زیادی توجه کنید. قیمت قفل های دیجیتال بالا می باشد بنابر این باید تحقیقات خود را انجام دهیدتا قفلی مناسب با نیاز خود خریداری کنید.

به این نکات قبل از خرید قفل کارتی دقت کنید:

 • چه تعداد از افراد می خواهند از کارت استفاده کنند.
 • قفل دیجیتال را می خواهید بر روی چه نوع دربی نصب کنید.
 • چه هزینه ای را می خواهید برای خرید قفل هوشمند در نطر بگیرید.
 • از برند معتبر و شناخته شده استفاده کنید و از خرید قفل های نو برند و فیک خوداری کنید.
 • به گارانتی و خدمات پس از فروش شرکت دقت کنید که چه خدماتی را در صورت خرابی به شما ارئه می دهند.

بهترین قفل کارتی:

برای خرید بهترین ها باید سراغ برترین برند های رفت. بدون شک برترین برند ها همواره محصولات با کیفیت را تولید و ارائه می دهند.

برندهای که در زمینه قفل دیجیتال دارای برندهای مطرح در دنیا می باشند می توان به قفل کارتی سامسونگ،قفل کارتی فیلیپس و قفل بوش اشاره کرد.

هر کدام از این برندها دارای مزایای زیادی می باشند که باید با توجه به نیاز خود برند مورد نطر را انتخاب کنید.

در ادامه مطلب در باره مزایای این برندهای مطرح اشاره خواهیم کرد.

بهترین قفل کارتی

قفل کارتی فیلیپس:

قفل کارتی فیلیپی قابلیت شناسایی 100 کارت هوشمند را دارد.

در جعبه قفل 2 عدد کارت موجود می باشد برای اضافه کردن کارت به قفل فیلیپس فقط باید از کارت های مخصوص برند فیلیپس استفاده کنید.

در قفل دیجیتال فیلیپس کارت ها را با کد کاربری هر شخص به قفل شناسایی می کنید به هین دلیل حذف تک کارت درقفل دیجیتال فیلیپس بسیار راحتر می باشد.

قفل دیجیتال فیلیس قابلیت اتصال به تلفن همراه را دارد و شما می توانید ساعت ورود افراد به منزل را مشاهده کنید.

همچنین شما می توانید برای کارتهای قفل فیلیپس محدودیت دسترسی ایجاد کنید تا افراد بتوانند در ساعت و زمان خاصی بتوانند از کارت استفاد کنند.

در اپلیکیشن فیلیپس شما می توانید هر کارت را با نام شخص در تلفن همراه خود ثبت کنید.

 

قفل کارتی سامسونگ:

قفل کارتی سامسونگ

قفل کارتی سامسونگ قابلیت شناسایی 20 کارت را دارد.

در کارتن قفل سامسونگ دو کارت هوشمند قرار دارد. که یکی از کارتها مدل اسمارت می باشد که قابلیت چسباندن پشت موبایل را خواهید داشت.

کارت های هوشمند مختلفی را می توا به قفل دیجیتال سامسونگ شناسایی کرد.

برای حذف کارت در قفل سامسونگ می توانید تمامی کارت ها را به صورت یکجا حذف کنید.

قیمت قفل کارتی:

قفل کارتی در مدل ها و برند های مختلفی عرضه می شود. به دلیل نوسانات قفل ارز نمی توان قیمت قفل دیجیتال را داخل سایت قرار داد. ولی محدود قیمت دستگیره کارتی مابین 5 تا 12 میلیون تومان می باشد.

برای دریافت قیمت قفل های دیجیتال می توانید با ما در تماس باشد.

نصب قفل کارتی:

قفل کارتی را می توانید بر روی انواع درب های چوبی و ضدسرقت نصب کنید. قبل خرید دستگیره هوشمند کارتی مدل درب خود را به فروشنده اعلام کنید.

اگر مدل درب شما ضدسرقت مولتی می باشد می توانید قفل های را اتخاب کنید که با درب مولتی سازگاری داشته باشد.

نصب قفل کارتی با توجه به شامبلون داخل جعبه قفل صورت می گیرد و با قرار دادن شابلون بر روی درب می توانید سوراخ های که باید روی درب کند کاری شود را مشخص کنید.

نصب قفل دیجیتال حدودا بین 1 تا 3 ساعت زمان می برد.

برای نصب قفل هوشمند باید به نکاتی توجه کنید که می توانید در ینک زیر این اطلاعات را دریافت کنید.

 

2 پاسخ

 1. سلام
  من یه بار زنگ زدم به یه شرکت گفت میشه کارت مترو به قفل سامسونگ شناسایی کنی؟
  میشه این کارو انجام داد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *